Ankara'nın en bilinen restoranı: Meşhur Özçelik Aspava

Meşhur Özçelik Aspava, Ankaralıların en çok tercih ettiği restoranlardan bir tanesi. Her Ankaralı ve Ankara'ya yolu düşmüş herkes birgün ASPAVA restoranında oturmuştur. Kebabı, et dürümü, pidesi ile burada yemek yiyenlerin sık sık ziyaret ettiği bir yer haline gelir.

Aspava'da masaya oturduğunuzda garsonlar domates soslu patates kızartması, bol salata, çiğ köfte, közde mantar, cacık gibi ikramlar ile masayı doldurur. Yemekten sonra ise çay iramı ve dondurmalı irmik helvası olmazsa olmazıdır. Hatta yemeden kalkarsanız bozulurlar.

Aspavalar ikramları ile meşhur olsa da burayı ziyaret eden herkesin en çok tercih ettiği yemek SSK (soğanlı, soslu, kaşarlı)'dır. Aspava restoranlarında Adana kebap, beyti gibi diğer seçeneklerde vardır.

Esat Caddesi'nde "Üçlü Aspava" olarak bilinen ve iki Aspava arasında yer alan Meşhur Özçelik Aspava sizleri Aspava lezzetleri ile buluşmaktan keyif alacaktır. Kalabalık grupların en çok tercih ettiği Meşhur Özçelik Aspava aynı zamanda 'Ünlülerin Dürüm Dönercisi' olarak da bilinir. Birçok ünlü isimde Aspava'yı ziyaret edip bu eşsiz lezzeti tatmıştır.